Természetesen mindannyian "értünk" a pénzhez. Nap, mint nap használjuk, gyakoroljuk.
Legalább úgy értünk, mint Peter Lynch. (A Magellán befektetési alap kezelője volt.)
Ő aztán értett hozzá.
Idézem. (Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén. Alinea Kiadó. 2008. 51-52. oldal.)
"A gigahetz giggelése.
Az amatőr befektetők valamilyen okból nem tekintik eléggé kifinomult gyakorlatnak, ha valaki egyenlőségjelet tesz a városi kocsikázás, a fánkevés és a részvénypiaci adatgyűjtés kezdeti szakasza közé. Az emberek sokkal jobban érzik magukat, ha valami olyasmi után kutathatnak, amiről nem tudnak semmit. Úgy tűnik, van a Wall Streetnek egy iratlan szabálya: ha nem értesz valamit, tedd fel rá egy élet munkájának megtakarításait. Óvakodj a szomszéd utcában levő vállalattól, amelyet legalábbis figyelemmel tudsz követni, és keresd azt, amelyik valami érthetetlen terméket gyárt.
Épp a múltkor hallottam egy ilyen lehetőségről. Egy jelentést tettek le az asztalomra, amely szerint most fantasztikus lehetőség nyílik arra, hogy befektessünk egy vállalatba, amely az 'egy megabites S-RAM, a C-MOS (komplementer fémoxid félvezető), a kétpólusú RISC (csökkentett utasításcsomagú számítógép), a lebegőpontos I/O adatrendező processzor, az optimalizáló kompájler, a 16 bájtos kettős portú memória, a UNIX operációs rendszer, a whestone megaflop poliszilikon emitter. a szélessáv, a hat gigahertz, a dupla metalizációs kommunikációs protokol, az aszinkron visszirányú kompatibilitás, a perifériás busz architektúra, a négyutas lapozó memória és a 15-nanoszekundumos válaszidő képesség' gyártója.
Giggelje meg a gigahertzemet és fenje meg a megaflopomat, aki nem tudja eldönteni, hogy itt egy olyan versenylóról vagy memóriacsipről van szó, amelytől távol kell magát tartania , még akkor is, ha a brókere maga hívja fel, és úgy ajánlja, mint az évtized lehetőségét számtalan nanodolcsi belapátolására."
Ha mégis úgy dönttél, hogy bár érted (mint én) a fentieket, és tovább lapozol, azt már csak a saját felelősségedre teheted.